ENGLISH PREPOSITIONS Phrasal Prepositions & Prepositional Idioms (İngilizce Edatlar, Edat içeren İfadeler ve Deyimler) İngilizce öğrenenlerin en çok güçlük çektikleri bölümlerdir.

Kitap;

- En çok kullanılan 60 edatı Türkçe anlamları, örnek cümle, resim ve karikatürlerle birlikte vermektedir. Ayrıca edatlarla ilgili çeşitli seviyelerde 500 civarında alıştırma ve birçok test de verilmektedir.

- En sık kullanılan 110 Edat içeren ifadeyi Türkçe anlamlarıyla ve 160 civarında

alıştırma ile birlikte sunmaktadır.

- 755 Edat içeren deyim çok çeşitli örneklemelerle ve Türkçe anlamlarıyla birlikte sunulmakta ve 260 alıştırma ve çeşitli testlerle desteklenmektedir.

- Toplamda 900 adet basitten zora doğru seviyelere göre ayrılmış alıştırma mevcuttur.

English Prepositions (İngilizce Edatlar) kitabı, İngilizce öğrenenlerin İngilizce Edatlar, edat içeren ifade ve deyimlerle ilgili olarak aradıkları birçok konuyu sunmakta ve hem bir başvuru kaynağı hem de sözlük özelliği taşımaktadır.

Uzun süren araştırmalardan sonra öğrencilerin edatlarla ilgili öğrenme güçlüklerini gidermeyi hedefleyen, alanında özgün çalışma olma özelliği taşıyan ve 3. baskıya ulaşan kitabın İngilizce öğretim alanında bir başvuru kaynağı olabileceği düşünülmektedir.

 

ISBN: 978-9944-313-96-4

Basım Tarihi: 2011 (3. Baskı)

Yayınevi: Yalın Yayıncılık

Sayfa sayısı: 269 sayfa

Dili: İngilizce-Türkçe 

Bu kitabı satın almak için  tuncayyayinevi.com'u ziyaret edebilirsiniz.

 

Tüm hakları saklıdır. Sitedeki bilgi, belge ve resimler kaynak gösterilerek kullanılabilir.

İletişim